Binlerce İlanı Keşfedin!

Tarım, hayvancılık, meyve, sebze, küçükbaş, kümes hayvanı, hububat ve birçok şeyi bulabilirsiniz.


-

İLAN BİLGİLERİ

KONUM

FİYAT

  • Hayvancılık
  • Hayvansal Ürün
  • Bal

Bal Her Derde Devadır. Honey is a Panacea.

İlan Tarihi: 14 June 2021

İlan Konumu: Muratpaşa - Antalya/Türkiye

Muratpaşa - Antalya/Türkiye

100.00₺

Bal

Balın insan sağlığına olan faydaları saymakla bitmez.Bal insanlık tarihi boyunca tatlandırıcı ve koruyucu olarak kullanılmıştır. Yüzyıllardır insanlığın tükettiği gıdalardan birisi olan bal ülkemizde de çeşit çeşit üretilmektedir. 

Bal'ın Faydaları

Genellikle kahvaltılarda tükettiğimiz bal vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin bir gıdadır. Bal bağışıklık sistemi başta olmak üzere vücudun bir çok organına ve belirli sistemlere oldukça fayda ve takviye sağlamaktadır. İçinde bol mikterda kalori ve protein bulunduran bal özellikle öksürüye, uykusuzluğa, astıma ve pronşit hastalıklarına karşı mücadele çok güçlü bir silah. Bal cildi yeniler, damarların gerekli açıklığa gelmesini sağlar, içeriğindeki kalsiyum miktari ile hafızayı güçlendirir. Balın içeriğindeki vitamiler ve mikro elementler.Kolestrol seviyenizi düzenler. Soğuk algınlığı tedavisinin ve öksürüğün geçmesinde büyük rol oynar ve fayda sağlar. Ve daha sayamayacağımız onlarca faydası ve etkisiyle bal hayatımızda bulunması gereken tam bir şifa deposudur.

Balın besin değeri ise; Yenilebilen her 100 gram balın ortalama 82.3 gramı karbonhidrat,17.2 Gramı su ve 0.5 gramı ise protein ve madensel maddelerden oluşmaktadır. Baldaki yüksek karbonhidrat oranı sizi korkutmasın. Balda bulunan karbon gidratın büyük çoğunluğu sindirim gerektirmeyen glikoz ve früktoz monosakkaritlerden oluşmaktadır. 

Pulluk.com Bal kategorisinde ise bal çeşidinin onlarcasını bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları; Üretimi ve tüketimi en çok olan Çiçek Balı, Çam Balı, Kestane Balı, Naranciye Balı, Ayçiçek Balı gibi bal çeşitlerini bulabileceğiniz gibi ülkemizde üretilen çeşitli bal türlerini de bulabilirsiniz. Bunlar ise; Akasya Balı, Çiçek Balı, Anzer Balı, Ayçiçek Balı, Çam Balı, Çiçek Balı, Deli Bal, Hayır Balı, Ihlamur Balı, Karabaş Otu Balı, Karabuğday Balı, Karakovan Balı, Keçiboynuzu Balı, Kekik Balı, Kestane Balı, Keven (Geven) Balı, Lavanta Balı, Meşe Balı, Narenciye (Anavarza) Balı, Püren Balı gibi onlarca çeşit bal ve bal türünü bulabilirsiniz. 2021 Bal fiyatlarına bakabilir 2021 Bal fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.