SIKÇA SORULAN SORULAR

Pulluk Nedir?

Çiftçilerin, üreticilerin ve alıcıların talep ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek; komisyon masraflarını ortadan kaldırırken, kaliteli ve doğrudan alışverişi destekleyecek bir B2B platformudur.

Pulluk.com a Nasıl Üye Olunur?

İsim, soy isim, e-mail ve telefon bilgilerinizi girip şifrenizi oluşturarak üyeliğinizi oluşturabilir veya Facebook hesabınızla giriş yaparak üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. 

Pulluk.com a Üye Olmak Ücretli Midir?

Pulluk.com a üye olmak tamamen ücretsizdir. 

Pulluk.com da Nasıl İlan Oluştururum?

Üye girişinizi tamamladıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan 'ücretsiz ilan ver' butonuna bastığınızda yeni ilan oluşturma sayfasına yönlendirileceksiniz.

 

İlan oluşturmak için ilk adımda kategori seçiminizi yapmanız gerekmektedir. Ana kategori seçimi yaptıktan sonra ürününüze en uygun alt kategorileri seçmeniz gerekmektedir.

 

Ürününüze ait fotoğrafları yükledikten sonra ilan başlığı, şehir ve ilçe bilgilerinizi giriniz.

 

Ürününüzün miktarını kilo, ton, adet ve litre olarak girebilirsiniz.

 

Parçalı yada toptan satış tipinizi belirleyerek alıcı yada üretici olduğunuzu belirtebilirsiniz.

 

Başlıkların yanında bulunan kırmızı soru işaretlerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Ürününüz hazır ise teslim tarihini hemen seçebilirsiniz. Hasat zamanından önce ilan açmak isterseniz hasat tarihini girerek alıcıları bilgilendirebilirsiniz.

 

Açtığınız ilanın teslimat şeklini nakliye, kargo ve yerinde olarak belirleyebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz teslimata göre açılacak notları dikkatle okumanızı ve kutucuğu işaretlemenizi rica ederiz.

Fiyatını belirlediğiniz ürüne ait ilan açıklamasını girdikten sonra  Kaydet ve Devam et tuşuna basınız.

 

İlan ön izlemenizi kontrol ettikten sonra ilanınızı onaya göndererek işleminizi sonlandırabilirsiniz.

 

İlanınınız değerlendirmeye alınıp 24 saat saat içerisinde dönüş yapılacaktır.

Pulluk.com da İlan Oluşturmak Ücretli Mi?

pulluk.com da ilan oluşturmak tamamen ücretsiz.

Doping Nedir?

Doping; üyelerin ilanlarını ön plana çıkartan ve benzer ilanlardan ayrışmasını sağlayan ücretli bir uygulamadır.

 

Neden Doping Almalıyım?

İlanlarınıza doping uygulayarak ilanlarınızı ön plana çıkarabilir, böylelikle ilanlarınızın daha çok görünmesini sağlayabilirsiniz.

Doping uygulamak ilanlarınızı benzerlerinin üzerine taşır, daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlar ve size zaman kazandırır.

İlanlarıma Nasıl Doping Uygulayabilirim?

ANASAYFA VİTRİN DOPİNGİ

Ziyaretçiler siteye girdiğinde ilk olarak Ana Sayfa Vitrin İlanlarını görür. Doping alınan ilanlar rastgele görüntülenir. Bu doping türü en etkili doping türüdür.

İLANI ÜSTE ÇIKAR DOPİNGİ

İlanı üste çıkar dopingi ile aramalarda ilanınız hep en üstte olur. Yapılan ilan listeleme ve filtrelemelerde önce sizin ilanınızın görülmesiyle ilanınız daha çok ziyaret edilir.

İLANI ÇERÇEVELE DOPİNGİ

İlanınız arama listelerinde renkli çerçeveyle yer alsın, kendini göstersin istiyorsanız ilan çerçevele dopingi alabilirsiniz. Üstelik ilanı çerçevele dopingi ilanınızın yayında kaldığı süre boyunca devam eder.

Pulluk.com da İlana Teklif Nasıl Veririm?

Satın almak istediğiniz ilana tıklayarak sol tarafta yer alan ‘’teklif ver’’ butonuna basınız. Çıkan ekranda satıcı tarafından minimum alım miktarı bilgisi girilmiştir. Belirtilen minimum miktarın altında olmayacak şekilde birim fiyat teklifinizi giriniz. İlan sahibinin sunduğu teslimat şeklini tıklayınız. Teslimatın yapılacağı yeri belirleyerek satıcıya mesajınız var ise belirlenen alana mesajınızı giriniz.

Ödeme şeklinizi belirleyerek ‘’teklif ver’’ butonuna basarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.

İlanıma Verilen Teklifleri Nasıl Görürüm?

Oluşturmuş olduğunuz ilana teklif aldığınız da SMS ve E-Mail olarak bilgilendirme alırsınız. 

pulluk.com üzerinden tekliflerime girerek "Alınan Teklifler" sekmesinden ilanınıza/ilanlarınıza verilen teklifleri görebilirsiniz

Pulluk.com'un Anlaşmalı Olduğu Kargo Var Mıdır?

Pulluk.com’da yaptığınız alışverişlerinizde teslimat şekli kargo gönderimi ise anlaşmalı olduğumuz Sürat kargo üzerinden indirimli olarak gönderim sağlayabilirsiniz. 

Anlaşmalı Kargo İle Gönderim Nasıl Gerçekleştirebilirim?

Gönderinizi anlaşmalı kargomuzdan yapabilmek için tarafınıza ödeme bildirimi geldikten sonra siparişi gönder butonuna basın. 

Kargo ile transferi yapılacak gönderimlerde kargo ücretini  ‘’satıcıya ait’’ ise satıcı, 

 ‘’alıcıya ait’’ ise alıcı öder. 

Kod oluşturmak için kod oluştur butonuna basarak  tercih ettiğiniz kargonun bilgilerini sisteme girebilir veya anlaşmalı olduğumuz kargoyu seçerek indirimli olarak gönderim sağlayabilirsiniz. 

İndirimli gönderim için anlaşmalı kargomuzu seçtikten sonra kod oluştur butonuna basınız. 

Daha sonrasında ürününüze ait paketlenme öncesi fotoğrafı sisteme yüklemeniz gerekmektedir. 

Fotoğrafı yükledikten sonra <bu bilgilendirmeyi okudum, anladım ve sorumlulukları üstleniyorum< butonuna basarak siparişi göndere tıklayınız. 

Açılan ekranda bulunan kargo takip numarası ile anlaşmalı kargo şubesine giderek kargonuzun gönderimini gerçekleştirebilirsiniz. 

Sipariş tamamla ekranının haricinde kargo kampanya detaylarına siparişlerim/sattığım ürünler sekmesine tıkladığınızda açılan ekranın sağ alt köşesinden ulaşabilirsiniz. 

Kargo kampanyamı görüntüle butonuna basarak açılan ekrandaki bilgileri yazdırarak da ürününüzü kargo şubesine teslim edebilirsiniz. 

Şubede kargonuzu teslim ederken herhangi bir ödeme yapmanız gerekmemektedir.

Teslimatın tamamlanması akabinde ilan içeriğine göre indirimli ücret tutarı alıcı ya da satıcıdan tahsil edilecektir.  

Satıcının ürünü kargoya teslim etmesinden sonra alıcı sistem üzerinde yer alan kargom nerede butonuna basarak kargo ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilmektedir.