Binlerce İlanı Keşfedin!

Tarım, hayvancılık, meyve, sebze, küçükbaş, kümes hayvanı, hububat ve birçok şeyi bulabilirsiniz.


-
-

İLAN BİLGİLERİ

KONUM

FİYAT

Aramanıza uygun ürün için henüz ilan oluşturulmadı.

Zeytin

Zeytin zeytingiller familyasında bulunan meyvesi yenilebilen Akdeniz ikliminde yetişen bir ağaç türüdür. Zeytin ağaçları uzun süre yaşayabilen özel ağaçlardır. Zeytin ağacı yapraklarında oleuropein adlı bir madde bulunmaktadır. Bu madde sayesinde zeytin ağaçları hastalıklardan ve zararlı maddelerden korur. Zeytin ağaçları bir yıl bol ürün verirken diğer yıl daha az ürün vermektedir. Buna periyodise denmektedir.

Zeytin Çeşitleri

Kahvaltılarımızda severek kullandığımız zeytinin birçok faydası bulunmaktadır. Zeytin içerisinde bol miktarda besleyici maddeyle birlikte protein, magnezyum mineral, sağlıklı yağ, A, E ve C vitamini içermektedir. Ayrıca zeytinin 50'den fazla birçok çeşidi de bulunmaktadır.

Gemlik Zeytini

Bursa, Kastamonu, Tekirdağ, Zonguldak, Sinop, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Antalya, Adana gibi geniş bir coğrafyada yetişmektedir. İyi bakım şartlarında iyi bir verim vermektedir. Soğuğa da kısmen dayanıklıdır.

Edremit- Ayvalık Zeytini

Ege yöresi, Çanakkale, İzmir, Antalya, Adana, Mardin gibi illerde yetişmektedir. Yağlık olarak değerlendirilmektedir. İyi bir verim vermektedir.

Memecik Zeytini

İzmir, Muğla, Manisa, Denizli, Aydın, Kastamonu gibi geniş coğrafyalara kadar yetişebilmektedir. İri meyvelere sahiptir.

Domat Zeytini

Manisa'nın çeşitli ilçelerinde, İzmir Merkez'de, Aydın çeşitli ilçelerinde yetişmektedir. Yeşil sofralık dolgu zeytin olarak değerlendirilmekte ve kullanılmaktadır.

Yeşil Zeytin

Yeşil zeytin ham zeytinlerin toplanılarak acısı alınır. Daha sonra salamura yatırılır ve tüketime hazır hale gelir. Yeşil zeytin içerisinde yağ oranı daha düşük olması sebebi ile siyah zeytinden daha az kalorisi bulunur.  Yeşil zeytin fiyatları değişiklik göstermektedir.

Kırma Zeytin

Kırma zeytin en lezzetli zeytin çeşitlerinden biridir. Zeytinlerin kırılarak olgunlaşması ile tüketilir. Taş kırma zeytin ise taş kırma yöntemi kullanılarak kırılır ve ekşilenir. Limon ve sızma yağ ile çeşnilenir. Böylece taş kırma zeytini halini alır. Kırma zeytin fiyatları değişiklik göstermektedir.

Zeytin Fiyatları

Zeytin fiyatları o yılki zeytin hasadı, zeytin çeşidi, alınacak zeytin miktarı, zeytinin işlenmesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu sebeple net bir fiyat vermek doğru olmaz. Fakat en iyi zeytinler için firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun her çeşit zeytin bulunmaktadır.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, zeytin ağacından elde edilen meyvelerden yapılan yeşilimsi sarımsı renklerden oluşan bir sıvıdır. Zeytinyağı her çeşit yemekte kullanılır. Ayrıca kahvaltılarda da kullanılabilmektedir. Kullanıldığı besine oldukça güzel bir lezzet vermektedir. Sağlıklı ve bitkisel bir yağ olması sebebi ile gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Saç bakımı ve cilt bakımında da kullanılabilmektedir.

Zeytinyağı Faydaları

Zeytinyağının karaciğeri temizlediği bilinmektedir.

Zeytinyağı sindirimi düzenlemektedir. Bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Metabolizma hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur.

Yüksek oranda kalsiyum olduğu için kemikleri güçlendirmektedir.

Cildi güzelleştirir ve pürüzsüzleştirme etkisi bulunur, yaşlanmalara karşı korur.

Saç bakımında da büyük bir etkiye sahiptir. Saçlarınızın dökülmesini önleyerek sağlıklı ve canlı bir görüntü kazanmasını sağlar.

Kan basıncı düzenleyerek tansiyonunuzu normal seviye kalmasını sağlar.

Zeytinyağı Fiyatları

Bir doğa mucizesi olan zeytinyağı fiyatları birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler zeytinyağı miktarına, üretimde kullanılan zeytin çeşidi, zeytinyağı çeşidi gibi faktörlerdir.

Soğuk sıkım zeytinyağı tek bahçeden, erken hasat döneminde zeytin yere düşmesini beklemeden toplanarak taş bir değirmende çekirdekleri ile öğütülür daha sonra hasır çuvallarda ezilir. Soğuk sıkım zeytinyağı fiyatı için bütçenize uygun fiyatları bulabilirsiniz.

Edremit zeytinyağı Edremit zeytin çeşidinden üretilen doğal zeytinyağı çeşididir.

Ege zeytinyağı özellikle ege bölgesinde üretilen zeytin çeşitlerinden genellikle memecik zeytin çeşidi kullanılan zeytinyağı çeşididir.

Sızma zeytinyağı oleik asit cinsi ile 100 gram miktarda 0,8 gram miktarı geçmeyecek yağ asidi haline geldiğinde sıkma zeytinyağı denilmektedir. Zeytinyağı içerisinde yağ asidi oranı azaldıkça kıymetinin arttığı görülmektedir. Sıkma zeytinyağı fiyatları değişiklik göstermekle birlikte araştırma yaparak bütçenize uygun zeytinyağı bulabilirsiniz.