Binlerce İlanı Keşfedin!

Tarım, hayvancılık, meyve, sebze, küçükbaş, kümes hayvanı, hububat ve birçok şeyi bulabilirsiniz.


-
-

İLAN BİLGİLERİ

KONUM

FİYAT

Aramanıza uygun ürün için henüz ilan oluşturulmadı.

Süs Bitkileri

Süs bitkisi, gösterişli çiçek ya da yapraklara sahip olan bitkilerdir. Bahçelerde veya evlerde kullanılır. Kullanımı besin amaçlı değildir, çiçekçilik ya da bahçecilik amacı ile yetiştirilir. Süs bitkileri doğum günü, yıl dönümü, yılbaşı, anneler günü, sevgililer günü gibi özel günlerde hediye amaçlı da kullanılır. Aynı zamanda ev, iş yeri ve bahçe dekorasyonlarının da vazgeçilmezi süs bitkileridir. Bu bitkiler çiçekli ya da sadece yapraklı olabilir. Çiçek açmasa da halk arasında hepsi "çiçek" olarak tanımlanır.

Süs amaçlı kullanılan bitkiler iç ve dış mekanlarınızı süsler. İç mekânda ve dış mekânda kullanılan süs bitkileri farklıdır. Güneş ışığı alması, dayanabildiği sıcaklık, su ihtiyacı gibi etmenler bitkinin ömrünü belirler. Bu noktada bakılan bitkiyi iyi tanımalı ve ihtiyacı olan şeyleri vermeye özen göstermelisiniz. Firmamız müşterilerine en güzel ve en canlı süs bitkilerini sunmayı ilke edinmiştir. Süs bitkileri fiyatları konusunda en uygun seçeneği sunmaktadır.

Çiçekli Süs Bitkileri

Çiçekli süs bitkileri iç ve dış mekanlarda adeta görsel şölen sunan eşsiz güzelliklere sahiptir. Görenleri kendine hayran bırakan çiçekli süs bitkileri, sunduğu güzel görüntüyle de insanlara mutluluk ve enerji verir. Çiçekli süs bitkilerinden en bilineni güldür. Gül, kırmızı, beyaz, pembe gibi farklı renklerde bulunur. Sahip olduğu etkileyici kokusuyla da en güzel hediyelerden biridir. Gül fiyatları için en uygun seçenekleri firmamızda müşterilerimize sunuyoruz.

Başka bir çiçekli süs bitkisi ise sardunyadır. Saksılarda da yetiştirilebilen sardunya bitkisinin anavatanı Güney Afrika'dır. Uzun yıllardır mekân süslemelerinin başrolü olan sardunya kışa dayanıklı bir Akdeniz bitkisi olarak bilinir. Pembe, sarı, beyaz ve kırmızı tonlarda bulunur. Papatya da sevilen bir bitkidir. Çoğunlukla beyaz renkli olanları sevilse de sarı renkli olan papatyalar da bulunur. Özel günlerde aranan bir hediye olabilir.

Çiçekli bitkiler arasında saksıda yetiştirilebilen diğer bitki de begonyadır. Begonya mekanlara güzel bir enerji veren sevimli bir bitkidir. Pembe, sarı, kırmızı, turuncu gibi renkleri vardır. Firmamızda sunulan begonya fiyatları cebinize uygundur. Bunlar dışında sayılabilecek diğer çiçekli süs bitkileri; orkide, kadife çiçeği, atlas çiçeği, yıldız çiçeği, akşamsefası olarak sıralanabilmektedir.

Çiçeksiz Süs Bitkileri

Çiçeksiz olan süs bitkileri mekanlarda sıklıkla tercih edilen bir dekorasyon unsurudur. İddialı olmayan görünüşleri bulundukları ortama canlılık ve doğallık katar. Doğayla iç içeymiş gibi hissettiren bu güzelliklerin de çeşitleri bulunur. Gittiğimiz çoğu mekânda karşımıza çıkan devetabanı bunlardan biridir. Kocaman şekilli yaprakları ile gerçekten de devetabanını andıran bir görüntüsü vardır. Bulunduğu ortamı görselliğiyle süsler. Asıl adı difenbahya olan fakat halk arasında salon çiçeği olarak bilinen tür de sıklıkla tercih edilir. Yeşilin her tonunu barındıra devasa yaprakları ile salonların en güzel köşesindeki yerini alır. Kauçuk da salonlarda ya da farklı iç mekanlarda tercih edilen şık bir bitkidir. Sert ve büyük yapraklarının canlı renk tonu doğadaymış gibi hissettirir.

Küçük yapraklara sahip olan çiçeksiz bitkiler de vardır. Küçük yapraklara sahip olan en çok bilinen bitki sarmaşıktır. Bahçeleri ve evleri süsleyen sarmaşıkların doğada çiçekli ve çiçeksiz formları bulunur. İç mekanlarda, çoğunlukla evlerin salonlarında sarmaşık bitkisinin çiçeksiz versiyonu tercih edilir. İyi bakıldığında duvarları boydan boya sarabilecek yapıya sahip olan sarmaşık bitkisi ormandaymış hissi verir. Evlerini doğanın bir parçası yapmak isteyenlerin tercihidir. Firmamızda sarmaşık fiyatları her cebe uygun şekilde sunulmaktadır. Yeşil ve sarı tonlu yapraklara sahip olan şeflera bitkisi de küçük yapraklı bitkiler arasındadır.

Hediye olarak ya da dekorasyon için sıklıkla tercih edilen süs bitkileri uygun fiyatlarla firmamızda hizmetinize sunuluyor. Farklı seçeneklerdeki süs bitkileri hem gözünüze hem yüreğinize hitap ediyor.