Binlerce İlanı Keşfedin!

Tarım, hayvancılık, meyve, sebze, küçükbaş, kümes hayvanı, hububat ve birçok şeyi bulabilirsiniz.


-
-

İLAN BİLGİLERİ

KONUM

FİYAT

Aramanıza uygun ürün için henüz ilan oluşturulmadı.

Darı Nedir?

Besin değeri açısından oldukça zengin olan ve glütensiz bir tahıldır. Sindirimi kolay olduğu için alerjik bünyeler ve bağırsak hassasiyeti olan kişiler için tercih edilen bir besin kaynağıdır. Alkali besin grubundan olduğu için vücudu tamir edici ve gençleştirici özelliği vardır. Kan şekerini dengelemesi sebebiyle buğday ve pirinçten daha çok tercih edilir. Antioksidan açısından zengin bir besin grubundan olduğu için vücuda detoks etkisi vardır ve sağlıklı kampların vazgeçilmezidir. Kötü kolesterol düşürür ve kalp sağlığı açısından da son derece uygundur. Buğdayın kullanıldığı her yiyecekte darı tüketilebilmektedir.

 Misafirlerinize yemeklerde patates veya pirinç yerine rahatlıkla servis edebilirsiniz. Salatalarınıza ilave ederek lezzetli hafif salatalar tüketebilirsiniz. Çocuklarınız ve misafirleriniz için kuru yemişler ile veya meyveler ile özellikle sabahları yulaf lapası şeklinde diyet kahvaltıları hazırlayabilirsiniz. Ekmek ve tatlı yapımında kullanabilirsiniz. Çorbalarınıza ekleyebilir yoğun kıvamlı, sağlıklı ve doyurucu çorbalar yapabilirsiniz. Sebzeler ile birlikte karıştırarak tavada kavurabilirsiniz. Darının en güzel tüketim şekli bir kap içerisinde ıslatarak tüketmektir. Böylece içerdiği fito kimyasallar ile anti besinlerin çoğunu ıslatıldığı suya salar, hazmı çok daha kolaylaşır ve pişirme süresi kısalır. Suda beklettikten sonra beklettiğiniz suyu döküp temiz sudan geçirmek en sağlıklı tüketim şeklidir. Darı, hava geçirmez kaplarda 6 ay, derin dondurucularda ise 1 yıla kadar saklanabilmektedir.

Darı Fiyatı

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından hasat öncesi alım fiyatları belirlenen darı fiyatı için, her yıl yazılı olarak açıklama yapılmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı, Akdeniz, Güneydoğu, İç Anadolu ve Ege Bölgesinde önemli bir tarımsal ürün olan ve yaklaşık olarak 300 bin üretici tarafından üretilen ve yaz aylarında hasadı başlayacak olan darı fiyatlarını geçtiğimiz yıl yüzde 15 arttırmıştı. Kişisel tüketimler için internet üzerinde pazar yerlerini gezerek, en uygun darı fiyatı ile ihtiyacınız kadar ürün temin edebilirsiniz. İnternet alışverişinin artması ile birlikte popülerliğini koruyan internet alışveriş platformlarında da bulunmaktadır. Darı fiyatları farklı alışveriş mecralarında satıldığından kilogram fiyatlarında değişiklikler görülebilmektedir. Fiyatlarda dikkat edilmesi gereken husus ise farklı paketleme seçeneklerinin olmasıdır. Son zamanlarda glütensiz olması sebebiyle darı fiyatları, arzın talebi karşılayamamasından dolayı artmıştır.

Darı İlanları

Darı, yerel küçük şirketler tarafından satılmakla birlikte doğal ürünler satan marketlerde de yer almaktadır. İnternetten satışın yaygınlaştığı günümüzde e-ticaret Pazar yerlerinde darı ilanları görülmektedir. En uygun fiyatlı toptan ve perakende darı fiyatlarını pulluk.com aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Hatta istediğiniz tarım ve hayvancılık ürününü pulluk.com ile istediğiniz fiyattan satışa çıkarabilirsiniz. Fakat darı satın alınırken tazeliği, kalitesi gibi birçok unsura dikkat edilmesi gerekir. Satın alınacak darının, elverişli topraklarda ve doğal biçimde yetiştirilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Toplanma ve paketleme aşaması profesyonel kişiler tarafından sağlıklı ortamlarda yapılmış olmalıdır.

Darı, bölgesel hububat borsalarında ve zirai tarım ile uğraşan firmalarda her türlü bütçeye uygun olarak bulunabilmektedir. Ayrıca çiftçilerin pulluk.com üzerinden açtıkları ilanlar ile direkt üreticiden darı fiyatlarını görebilir, direkt üreticiden alışverişinizi yapabilirsiniz. Kalp sağlığına yönelik kolesterolü düşüren, çölyak hastalarının rahatlıkla tüketebileceği ve zayıflamak isteyen kişileri tok tutma özelliği ile gözde olan darı, doktorların ve diyetisyenlerin yeni gözdesi olmaya aday.