Binlerce İlanı Keşfedin!

Tarım, hayvancılık, meyve, sebze, küçükbaş, kümes hayvanı, hububat ve birçok şeyi bulabilirsiniz.


-
-

İLAN BİLGİLERİ

KONUM

FİYAT

Aramanıza uygun ürün için henüz ilan oluşturulmadı.

Siyez Bulguru Nedir? Siyez Bulguru Fiyatları, Siyez Bulguru İlanları

Siyez bulguru ülkemizde geniş kullanım ve ekim alanlarına sahip, normal bulgura kıyasla oldukça besin değeri yüksek ve sağlıklı bir üründür. Bu bulgur türü, Türkiye’de yetiştiği gibi dünyada; Fransa, Fas, Yugoslavya gibi ülkelerde de ciddi miktarlarda yetişmekte ve tüketilmektedir. Bu sebepten dolayı ülkemizde en önemli ihracat ürünlerinden birisi olan siyez bulguru, her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam etmektedir.

Siyez bulguru, tarihi uzun yıllara dayanmasına bağlı olarak, ülkemizde atalık tohum adı verilen doğal, geleneksel yetiştirme yöntemleriyle yetiştirilmektedir. Bu bulgur türü, evcilleştirilen ilk bulgur türü olarak tarih kayıtlarına geçmesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Aynı zamanda siyez bulguru üzerinde endüstrinin izlerini az barındıran, işleme miktarı düşük olan bir ürün olması dolayısıyla, doğal beslenme konusunda insanların önemli derecede tercih etmesine sebep olmaktadır. Siyez bulguru ülkemizde Kastamonu ve çevresinde oldukça ciddi miktarlarda üretilmekte ve satışı bu bölgelerden gerçekleşmektedir. Belli bir bölgede yoğunluk göstermesi nedeniyle, endüstriyel bulgura kıyasla yüksek fiyatına rağmen, doğal beslenmeyi tercih edenler tarafından talep görmektedir.

Siyez Bulgurunun Faydaları Nelerdir

Siyez bulguru düşük endüstriyel işleme miktarına bağlı olarak yüksek besleyicilik değerlerine sahiptir. Bu besleyiciliği dolayısıyla, birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve beğenilerek tüketilmektedir. Endüstriyel işlemlerden az geçmiş olması ve atalık tohum yöntemleriyle yetiştirilmiş olması, sıradan bulgurlara göre siyez bulguru tüketiminin ön plana çıkmasına sebep olmuştur.

  • Siyez bulguru yüksek antioksidan miktarıyla, hücre yapısını koruyarak, cildin yaşlanma belirtilerini azaltmaktadır.
  • Yüksek lif ve posa miktarı sayesinde sindim sistemini düzenler ve uzun süre tokluk hissi sağlar. Bu özelliği siyez bulgurunu zayıflamak isteyenlerin bir numaralı tercihi haline getirmiştir.
  • Kolesterol hastalarının rahatça tüketebilmesi, siyez bulgurunu sağlık sorunu yaşayanların tercih etmesinde önemli bir kriter olmuştur.
  • Glisemik endeksi oldukça düşüktür. Bu avantajı sayesinde, şeker hastalarının diyetlerine uygun bir şekilde tüketebilmelerinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Aynı zamanda aralıklı oruç ve zayıflama için de tok tutucu, şeker dengeleyici etkisiyle destek olmaktadır.
  • Emziren annelerin tercihi olan siyez bulguru, süt problemi yaşayan annelerin ilacı olarak süt miktarını arttırmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bu gibi daha sayılamayacak birçok faydası bulunan siyez bulguru fiyatları üzerinde, değişiklikler yaşanmasına sebep olmuştur. Yetiştirilme biçimi ve tohum kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösteren fiyatları, tüketimine engel olacak kadar yüksek değildir.

Siyez Bulguru İlanlarına Nereden Ulaşabilirim?

Siyez bulguru satın almak isteyenler için birçok market ve internet sitesinde rahat bir şekilde tedarik edilebilmesine yardımcı olacak ilanlar mevcuttur. Bu ilanları incelerken doğru karar vermek oldukça önemlidir. Alışverişinizi güvenilir yerlerden yapmak, endüstriyel yetiştirme yöntemleriyle değil; sağlıklı geleneksel yöntemlerle yetiştirilmiş siyez bulguru almanıza yardımcı olacak kriterlerdir. Bu konuda seçici ve dikkatli olmak, satın aldığınız siyez bulgurunun kalitesinden emin olarak, içiniz rahat bir şekilde tüketebilmenizi sağlayacaktır. İnternette ya da marketlerde gezinirken karşınıza çıkacak her türlü paketlenmiş siyez bulguru ilanları konusunda dikkatli olmanız oldukça önemlidir.

Sağlıklı ve besleyici bir gıda olan siyez bulgurunun fiyatları Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından her yıl belirlenmektedir. Alışveriş yaparken bu listeye göz atmak, atalık tohumdan yetiştirilmiş geleneksel siyez bulgurunu en uygun fiyatlarla satın almanızı sağlayacaktır.

İsterseniz Pulluk.com üzerinden siyez bulguru fiyatlarını ve siyez bulguru ilanlarını inceleyebilir, Pulluk.com üzerinden siyez bulguru ilanlarına tekliflerde bulunabilir ya da Pulluk Güvenli Ödeme ile hemen alabilirsiniz.