Binlerce İlanı Keşfedin!

Tarım, hayvancılık, meyve, sebze, küçükbaş, kümes hayvanı, hububat ve birçok şeyi bulabilirsiniz.


-
-

İLAN BİLGİLERİ

KONUM

FİYAT

Aramanıza uygun ürün için henüz ilan oluşturulmadı.

Sorgum Nedir? Sorgum Fiyatları, Sorgum İlanları

Sorgum tüm canlılar için birçok yönden beslenme kaynağı olarak kullanılan bir tür tahıl çeşididir. İçerik olarak ise potasyum, çinko, magnezyum, demir, fosfor gibi mineraller ve B vitamini ihtiva etmesinden dolayı mineral ve vitamin bakımından oldukça zengin bir tahıldır. Bu sebepten dolayı da antioksidan özelliği ile lif ve protein kaynağıdır. Türkiye’de isim olarak yabancı gelse de aslında sorgum yüzyıllardır var olan bir tahıl cinsidir. Taneleri yuvarlak ve küçük genellikle rengi sarı ve beyazımsı olan bu ürünün kahverengi, kırmızı siyah ve hatta mor renkleri ile de karşılaşmak mümkün olmaktadır. En fazla bilinen türü Afrika ülkelerinde yetişse de Hindistan, Avusturalya ve diğer Güneydoğu Asya ülkelerinde de üretim yapılmaktadır. Yıllık olarak 60 milyon tona yakın üretilmesi ile Dünya’da mahsul alınan en fazla tahıl ürünleri arasında yer almasına rağmen sorgum bitkisi Batı ülkeleri tarafından az tanınmaktadır.

Aşırı sıcağa, kuraklığa ve çeşitli toprak türlerine karşı dayanıklılığının yüksek olması nedeniyle çiftçiler tarafından tercih edilmektedir. Besicilikte hayvan yemi ve hatta etanol bazlı yakıt üretilmesinde kullanılması nedeniyle Kuzey Amerika ülkelerinde yaygınlaşmaya başlayan bir ürün halini almıştır. Laboratuvar sonuçları çerçevesinde ulaşılan beslenme profiline yatkınlığı neticesinde artık insan gıdası olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Sorgum tahılı pirinç gibi tam haliyle pişirilebileceği gibi tam tahıllı ekmek yapımında un gibi de kullanılmaktadır. Ayrıca gıda endüstrisinde özütünün çıkarılması ile birlikte şurubu tatlandırıcı olarak değerlendirilmektedir.

Sorgum Fiyatları

Zirai ürünlerin satıldığı market ve pazarlarda rahatlıkla bulunabilen sorgum tohumu, çeşitli ağırlıklarda paketlenmiş olarak satılmaktadır. Son dönemlerde ise internet alışverişinin artması ile birlikte popüler olan internet alışveriş platformlarında da bulunmaktadır. Sorgum fiyatları farklı alışveriş mecralarında satıldığından kilogram fiyatlarında değişiklikler görülebilmektedir. Fiyatlarda dikkat edilmesi gereken husus ise farklı paketleme (1, 10, 25 kilogramlık paketler) seçeneklerinin olmasıdır. Bu değerlemeler ile oluşan fiyatlamaların kilogram başı sorgum fiyatı, tüketici veya ürünü alıp üretmek isteyen çiftçiler tarafından göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bazı tahıl mahsullerinde bulunan ve ürün yapı taşını oluşturup esneklik veren glüten maddesi, çölyak hastalığı veya çölyak hastalığı dışında da glüten hassasiyetine sahip bünyeler için rahatsızlık vermektedir. Glütensiz olması nedeniyle sorgum fiyatları arz talep dengesinden dolayı artışa geçmiş durumdadır.

Sorgum İlanları

Tarım, besicilik, meyve ve sebze satışı yapılan yerlerde sıklıkla sorgum ilanları karşımıza çıkmaktadır. Glütensiz olması nedeniyle unu, kinoa kullanılan tariflerde yan ürün olarak eklenmesi, şurubunun besin gruplarında doğal tatlandırıcı olarak kullanılması, patlatılarak sağlıklı bir şekilde tüketilmesi ve zayıflamak amacı ile hazırlanan yulaflı türevleri ile sorgum tahılı yukarıda belirtilen birçok alanda insanların kaliteli besin kaynağı grubunda olacak şekilde artık yer almaktadır. Çevirim içi satış yapan web siteleri ile büyük marketlerden rahatlıkla istediğiniz kadar alma imkânına sahipsiniz.

Kalp sağlığına yönelik kolesterolü düşüren, çölyak hastalarının sorunsuz bir şekilde tüketebileceği ve zayıflamak isteyen bireyleri tok tutma özelliği ile revaçta olan bu tahıl, doktorların ve diyetisyenlerin yeni gözdesi olması nedeniyle sorgum ilanları sayısında artışa neden olmuştur. Atıştırmalık olarak besleyici ve sağlığa faydaları olan bu ürünün değerinin ileriki zamanlarda daha fazla anlaşılacağı su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

En uygun Sorgum fiyatlarını ve Sorgum ilanlarını pulluk.com'da inceleyebilirsiniz. Pulluk.com üzerinden açılmış olan Sorgum ilanlarına teklifler verebilir ya da Pulluk Güvenli Ödeme ile istediğiniz ilanı hemen alabilirsiniz.