pulluk.com yardıma hoşgeldiniz!

Pulluk ile ilgili tüm merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz.

Alım İşlemi Nasıl Yapılır?

Almak istediğiniz ilanın detayına girerek solda bulunan teklif ver butonuna basınız.

Açılacak ekranda alacağınız ürüne teklif vermek istediğiniz miktar için birim fiyatını giriniz. İlan sahibi tarafından size sunulan teslimat şekli birden fazla ise tercih edeceğiniz teslimat şeklini seçebilirsiniz.

Alıcıya mesajınız varsa mesajınızı girebilirsiniz.

Ödeme şekli olarak Bağımsız ödemeyi tercih ederseniz ticaretinize ait tüm sorumluluklar size ve satıcıya aittir. Pulluk Güvenli ödeme sistemini seçtiğinizde ödemeniz ve işlemleriniz Pulluk tarafından güvence altına alınacaktır.

Ödeme yöntemini seçtikten sonra girdiğiniz tüm bilgileri kontrol ederek Teklif ver butonuna basabilirsiniz.

Teklifinizi satıcı 3 gün içerisinde yanıtlanmak zorundadır. Yanıtlanmayan teklifleriniz otomatik olarak iptal edilir.

Teklifinizin kabul edilmesi durumunda size bildirim gelecektir, bildirime tıklayarak veya profilinizde yer alan siparişlerim bölümünden satın aldığım ürünler sekmesine tıklayarak siparişe dönüşen tekliflerinizi görebilirsiniz.

Siparişinizi devam ettirebilmek için ödemeye geç butonuna basınız. Ödeme işleminden önce ilk olarak fatura ve teslimat adresi girmeniz gerekmektedir. Adres kaydınız yoksa belirlenen bölüme tıklayarak yeni adres girişi yapabilirsiniz.

Çıkan ekrana bilgilerinizi girdikten sonra girdiğiniz adresi fatura adresiniz olarak belirleyebilirsiniz.

Fatura adresinizi seçtikten sonra ödeme işlemine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Çıkan ekranda fatura bilgilerinizi ve teslimat adresinizi kontrol ettikten sonra ödemeye devam et butonuna basarak ödeme ekranına geçebilirsiniz. Ödeme yönteminizi kredi kartı veya havale olarak seçebilirsiniz. Havale ile ödeme işleminde sistemimizde kayıtlı olan bankalardan birisini seçtiğinizde bankaya ait hesap bilgileri karşınıza çıkacaktır. Verilen hesap bilgileri ile ödeme işlemini gerçekleştirmeniz halinde ödemeniz yetkililerimiz tarafından kontrol edilecek olup onay işleminden sonra süreciniz devam edecektir.

Ödeme seçiminizde kredi kartı ile işlem yapmak istiyorsanız çıkan ekrana kart bilgilerinizi girebilirsiniz. Kart bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olduktan sonra mesafeli satış sözleşmesini okuyup kabul ederek ödeme işlemini tamamla butonuna basınız. Kartınızın kayıtlı olduğu telefon numarasına gelecek kodu belirlenen alana giriniz.

Pulluk güvenli ödeme sistemi ile gerçekleştirilen ödemelerde paranız ürün size teslim edilene kadar sistemde bloke edilip korunacaktır. Ödeme işleminizin gerçekleşmesi durumunda satıcınızın 3 gün içerisinde siparişi çıkartması gerekmektedir.

Siparişinizin teslimat için yola çıkması durumunda tarafınıza bildirim gelecektir. Gelen bildirimin ardından 7 gün içinde teslimatı onaylamanız gerekmektedir.

Satın almış olduğunuz ürünün problemli çıkması veya tarafınıza gelmemesi durumunda ödemenizi erteleyebilirsiniz. Siparişiniz size sorunsuz bir şekilde ulaştıysa teslimatı onayla butonuna basarak teslimatınızı onaylayabilirsiniz. Teslimatı onayladığınızda ödemiş olduğunuz tutar satıcının hesabına transfer edilecektir.

Ürünlerini değerinde satmak için Hemen Üye Ol, Teklif Toplamaya Başla!

ÜYE OL

Soru veya önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz

İLETİŞİM